נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ בכל עת!

בשנים האחרונות אנו עדים לכניסתן של טכנולוגיות מרשימות ומשוכללות לתחום רפואת השיניים. מה שהיה נראה אך לפני שנים מעטות כחלום, הופך היום למציאות אפשרית ומשמחת עבור מטופלים רבים. תוכנות דנטליות, ציוד מתקדם ומשוכלל, בהחלט מסייעים להעניק את הטיפול הטוב ביותר, והפעם מדובר בהשתלות שיניים בתכנון מחשב.

על התהליך של השתלות שיניים בתכנון מחשב

בשלב ראשון, כמו כל טיפול שיניים, מתבצעת בדיקה וצילום של הפה, על מנת לבנות תוכנית טיפול של מה שיש לבצע בפה. המטופל מבצע צילום CT אשר עובר המרה למודל תלת מימדי ממוחשב, לפיו מתכנן הרופא את מיקום השתלים ומבצע תכנון דיגיטלי של המיקום המדויק להחדרת השתלים הדנטאליים ולביצוע הטיפול הרפואי כולו. התכנון מאפשר לרופא השיניים להבין מראש נתונים חשובים כדון מה כמות העצם הקיימת לביצוע ההשתלה, כמה שתלים יושתלו, מה המיקום המדויק שלהם וכו’, והכל בטכנולוגיית תלת מימד.

למי זה מתאים?

השתלת שיניים בתכנון מחשב בהחלט מומלצת לכולם, בשל יתרונותיה הרבים, אולם כן כדאי לציין מקרים מסוימים בהם היא לא רק מומלצת, אלא בהחלט מתאימה יותר. קודם כל, במקרה של חרדה דנטאלית, טיפול כזה בהחלט יכול לסייע למטופל ולהפחית את הטראומה. גם במקרה של מטול עם סכרת או נוטל נוגדי כרישה, השתלה כזו יכולה לסייע הרבה יותר.

במקרים מסובכים מבחינה שיקומית, כאשר מתוכנן להתבצע מספר רב של שתלים באותה הלסת, מומלץ לבצע השתלה בעזרת תכנון מחשב. גם במקרים בהם אין הרבה עצם באיזור ההשתלה וחשוב להיות סופר מדויקים, כדאי לבצע תכנון באמצעות מחשב.

מה היתרונות של השתלת שיניים בתכנון מחשב?

השתלה דנטאלית בתכנון מחשב נושאת עימה מספר יתרונות מובהקים:

תכנון טכנולוגי מתקדם אשר בעיקר משפיע לחיוב על רמת הדיוק – השיטה מאפשרת לרופא לדייק בביצוע ברמה הגבוהה ביותר, המיקום של השתל יהיה המדויק ביותר, ובהתאם לכך הריפוי, השיקום, הדיבור והאסתטיקה יפעלו על הצד הטוב ביותר, עם מינימום סיבוכים. הטכניקה מאפשרת לבצע השתלות גם במקרים מורכבים במיוחד.

השתלת שיניים ביום אחד – הטכניקה מאפשרת ביצוע מספר השתלות ביום אחד, מה שבמיוחד מומלץ למי שסובל מחרדה דנטאלית ומעוניין לבצע את כל הטיפול בפעם אחת, מאשר לפרוס אותו על פני מספר חודשים. גם אם לא מדובר ביום אחד, בכל מקרה בטכניקה של השתלה באמצעות תכנון מחשב, משך ההשתלה ומשך ההחלמה קצרים יותר מהרגיל.

ביטחון בתהליך – מכיוון שהמטופל יכול לראות את התהליך בתכנון הממוחשב, הוא פחות בעמימות לגבי התהליך, הרופא משתף את המטופל בדיוק במה שהולך לקרות, וזה בהחלט מעניק למטופל ביטחון לגבי התהליך ומסיר חששות מיותרים.

התאמה אישית – השיטה הזו מותאמת אישית לכל מטופל ממש, גם אם מדובר בשן אחת או במספר שיניים, הטיפול אישי, הפתרון אישי והתהליך מותאם אישית לכל מטופל, מבטיח הצלחה באחוזים הגבוהים ביותר.

זמן החלמה קצר יותר – ביחס לטיפולים המתבצעים ללא תכנון מחשב, הטיפול הזה קצר יותר מבחינת משך ההחלמה, וזה בהחלט יתרון גדול.