נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ בכל עת!

כל מה שחשוב לדעת על טיפולי prp לקרקפת

הפתרונות הרבים שמוצעים בתעשיית השיער על מנת לטפל בנשירת שיער אומנם רבים ומתרבים, אך טיפולי PRP בהחלט מוכיחים כי הם הפיתרון האולטימטיבי לעצירה של נשירת שיער, חיזוק שורשי השיער וחידוש הצמיחה. למי זה מתאים, למי זה לא מתאים, מה היתרונות של טיפול PRP וכיצד הוא מתבצע, כל המידע בכתבה שלפניכם.

למי זה מתאים?

טיפולי PRP מתאימים לגברים ונשים אשר סובלים מנשירה ודילול השיער, ממבנה שיער חלש, דק ושביר, כמו גם מיובש, שמנוניות, קשקשים ועוד. הטיפול מתאים גם לאלו שסובלים משלב אחד מתקדם של נשירת שיער – התקרחות, וזקיקי השיער שלהם לא מתפקדים.

למי זה לא מתאים?

למעשנים כבדים, למי שנוטל מדללי דם, למי שיש היסטוריה של התמכרות לסמים או אלכוהול, למי שסובל ממחלות כרוניות, הפרעות בחילוף חומרים, בעיות עור וכבד, בעיות בבלוטת התריס וספירת טסיות נמוכה. כמובן שחשוב מאוד להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם אם אתם מעוניינים לבצע את הטיפול, מכיוון שהוא יידע להמליץ על מידת התאמת הטיפול הזה עבורכם, מכל הבחינות.

מה היתרונות של טיפול PRP לשיער?

  • ללא הליך כירורגי או פולשני מדי.
  • טיפול שאורך עד שעה וניתן לאחר מכן להמשיך בשגרת היום ללא הפרעות וללא כאבים.
  • מחזק ומעודד את צמיחת השיער – ומוכח מדעית.
  • אין סכנת אלרגיה כיוון שהנוזל מופק מדמו של המטופל.
  • לא דורש התעסקות בתדירות גבוהה כמו טיפולי שיער אחרים. טיפול אחד עד שלושה.
  • ללא תופעות לוואי.
  • תהליך טבעי לחלוטין.
  • ניתן לראות תוצאות לאחר כחודשיים.

כיצד מתבצע תהליך טיפולי PRP?

הטיפול בעצם לוקח דם מהמטופל בשלב ראשון, הדם עובר עיבוד ומוזרק ישירות לקרקפת. הטכניקה של PRP נעזרת בטסיות הדם שבגופינו, על מנת לסייע לשקם את השיער שעל ראשנו. מה הכוונה? הטסיות שלנו אשר עשירות בחלבון והורמונים, תורמות רבות לתפקוד של זקיקי השיער, מעודדים צמיחה ותורמים להמרצת זרימת הדם לקרקפת. ברגע שמוזרם מספיק דם לקרקפת, יש אספקה טובה של חמצן והזנה חיונית לזקיקים. התוצאה? צמיחה מחודשת ועיבוי שורשי השיער.

בטיפול נלקחת כמות דם קטנה מפרק היד של המטופל, מוכנסת לתוך צינורית סטרילית, ולאחר עיבוד, הטסיות העשירות מוכנסות למזרק ומוזרקות ישירות לאיזור הקרקפת.

שיטה נוספת אשר מקובלת פחות בשל עלותה היא שיטת האקדח, שיטה מתקדמת ומשוכללת, אשר מאפשרת ביצוע כמות גדולה יותר של חורים בקרקפת – אליהם מוזרם הנוזל.

כמה זמן מחזיק מעמד הטיפול?

טיפולי PRP נערכים בערך אחת לחודש, במשך כשלושה עד ארבעה חודשים. לאחר מכן מומלץ לבצע טיפול משמר אחת לשנה. ניתן להתחיל לראות את תוצאות הטיפול לאחר כחודשיים. בתחילת הטיפול נראה את ההפסקה של נשירת השיער, ולאחר מכן את התחזקותו של השיער, ממש מהשורש.

דגשים חשובים לגבי הטיפול

שימו לב שאתם עוברים את הטיפול אצל רופא מוסמך ובעל רישיון מטעם משרד הבריאות לבצע את הטיפול, הוא איש המקצוע המורשה לבצע טיפולי PRP בישראל.