נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ בכל עת!

הטכנולוגיה של השתלים הדנטאליים קיימת בעולם המערבי כ-25 שנים, ומשמשת פריצת דרך משמעותית בעולם רפואת השיניים. השתלים עשויים מטיטניום, והם מהווים פיתרון בריאותי ואסתטי במקרה בו שן נעקרה, נפלה, וכו’. על השתלה דנטלית, על ההליך והשיקום שלאחריו, ופרטים נוספים מעניינים, בכתבה שלפניכם.

מה זה שתל דנטלי?

לאחר אובדן שיניים, יכולת הלעיסה והדיבור של אנשים רבים עלולה להיפגם. מלבד זאת, אובדן שיניים משנה את מבנה הלסת – מה שמשפיע על האסתטיקה האישית. כדי לפתור את הבעיות הללו, פותחה שיטה של החלפת שיניים חסרות באמצעות שיניים מלאכותיות.

שתל דנטלי הוא שתל שמחליף את שורשי השן. השורשים הם החלקים שמעגנים את השיניים ללסת, וכאשר הם פגומים – שיניים נושרות או שצריך לעקור אותן. במהלך פרוצדורה של השתלת שיניים, השורשים מוחלפים באמצעות שתלים מיוחדים, דמויי ברגים. על השתלים הללו מתבצעת השתלה של כתרים מלאכותיים. הכתרים מהווים תחליף לשיניים, כך שיחד עם שתלים דנטליים – מדובר בתחליף מלא של שיניים.

אילו שיטות השתלת שיניים קיימות כיום?

יש מגוון דרכים להחליף שיניים חסרות אצל מטופלים ללא שיניים. שיטה אחת היא השתלה של שתלים דנטליים נפרדים. הכוונה היא שמשתילים כל שתל דנטלי וכל כתר בנפרד. בהליך מהסוג הזה הרופא המטפל ישתיל תחילה את השתלים, כלומר תחליפי השורש. לאחר מספר שבועות של החלמה, המטופל/ת יחזרו חזרה למרפאה להשמת הכתרים.

כדי לחסוך בזמן וגם לקבל סט מלא של שיניים בטיפול אחד – פותחה שיטת ALL-ON – שיטת ההעמסה: בשיטה הזו לא מרכיבים שתלים בשיטת אחד-אחד. במקום זאת, הרופא משתיל שתלים דנטליים בכמה מקומות אסטרטגיים בפה. מספר השתלים יכול להיות 4, 6 או 8 שתלים – בהתאם לצורך.

לאחר ההשתלה, מורכבים כתרים מלאים על השתלים – כל זאת בטיפול אחד. הכתרים האלו הם זמניים, ולאחר מספר שבועות, הם מוחלפים בכתרים קבועים.

שיטה נוספת להשתלת שיניים היא באמצעות גשר. בשיטה הזו, מסתתים חור בין שיניים סמוכות ושמים מתקן שמהווה מעין גשר בין השיניים. בחלל שבין השיניים מותקנים כתרים שמחליפים שיניים חסרות.

לפני ואחרי השתלת שיניים: מה חשוב לדעת?

בחלק מהמקרים הרדמה מקומית מספיקה כדי לאלחש את אזור השתלת השיניים. במקרים אחרים, יהיה צורך לבצע סדציה (טשטוש) תוך-ורידי. לפני ההליך מומלץ לא לאכול יותר מדי, ואם מדובר בהליך שדורש טשטוש – יש להיות בצום.

לאחר הטיפול יש לנוח במשך שעתיים ולהיות תחת השגחה. בימים שאחרי השתלות שיניים ניתן לצפות לרגישות, אדמומיות וגם כאבים באזור הניתוח. כדי להפחית את הכאבים, רופא השיניים מעניק מרשם לתרופה נגד כאבים.

למי מתאימות השתלות שיניים?

אם אתם נמצאים במצב בריאותי תקין, אתם מועמדים טובים להשתלות שיניים כירורגיות. כדי לגלות איזה הליך מתאים לכם בדיוק, חשוב שתתייעצו עם רופא שיניים מקצועי. מטופלים עם בעיות בריאות גם יכולים לעבור השתלות, אך לא כל שיטה תתאים להם. בכל מקרה שלא יהיה, ההשתלה צריכה להתבצע לאחר בדיקות גופניות כלליות וצילום של חלל הפה. במקרים מסוימים ייתכן ויהיה צורך בהרמת סינוס או השתלת עצם כדי להביא לתוצאות מיטביות. טיפול בידי רופא מקצועי תאפשר לכם לעבור הליכים כאלו והליכים סטנדרטיים בשלום, וליהנות מחיוך מלא ובריא.