נשמח לעמוד לשירותכם ולייעץ בכל עת!

שיקום על שתלים: סוגי השיקום השונים

שיקום על שתלים מהווה שיטה מהפכנית להשלמת שיניים באופן קבוע ויציב. מרבית סוגי השתלים כיום אינם דורשים השענות על שיניים סמוכות, כך שהם מאפשרים להשלים שיניים חסרות ללא נזק לשיניים הבריאות. כמו בכל הליך רפואי אחר, ישנם כמה סוגים של שתלים שכל אחד מהם מותאם לצורכי המטופלים. אם אתם זקוקים לטיפול שיקום על שתלים, חשוב שתכירו את סוגי השתלים השונים ותוצאותיהם:

כתרים בודדים

מהם שתלים? ומהם כתרים? שתלים הם חלקים דמויי בורג שמכניסים לתוך אזורים שבהם חסרות שיניים. לאחר מכן, על השתלים האלו מושתלים הכתרים שמחליפים את השן. כלומר, שתל הוא תחיל לשורש השן וכתר הוא תחליף לשן עצמה.

כתרים בודדים הם כתרים שמחליפים שיניים בודדות או מספר שיניים בפה. במהלך הטיפולים האלו, מחליפים כל שן בשתל אחד ובכתר אחד. שתלים מהסוג הזה מתאימים בעיקר לאנשים שאיבדו שיניים בודדות, או כאשר יש צורך לחלק את העומס בין שיניים סמוכות שנשרו/נעקרו.

גשר בין 2 שתלים

כתרים בודדים הם שתלים דנטליים שכוללים תחליף שורש ותחליף שן. לעומתם, גשרים אינם מושתלים באמצעות ברגים, אלא באמצעות גישור בין שיניים. השיטה הזו מתאימה לאובדן של שן אחת, וגם לאובדן של מספר שיניים.

בשיטת הגשר, הרופא המטפל מסתת שתי שיניים סמוכות ויוצר בהן חלל שדרכו ניתן להחדיר “גשר”. בחלל שבין השיניים מחדירים שתלים מפורצלן או חרסינה שמחליפים את השיניים החסרות.

השתלת שיניים אול און 6

שיטת ALL-ON-6 משמשת להשתלת שיניים ביום אחד. בהשתלה סטנדרטית, מחדירים תחילה ברגים לחניכיים, ונותנים להם להיקלט במשך מספר שבועות. לאחר פרק הזמן הזה הרופא משתיל את הכתרים. לעומת זאת, בשיטת אול און 6, מבצעים את ההליך במלואו ביום אחד. בשיטה הזו מבצעים עקירת שיניים, התקנת שתלים וכן הרכבת גשר שיניים בלסת. בתחילת התהליך, המטופל מרכיב מערכת שיניים זמנית – עד לקליטה המלאה של השתלים. לאחר תקופת ההסתגלות, מרכיבים על השתלים גדר שיניים קבוע.

אול און 8

שיטת אול און 8 מתאימה במקרים שבהם למטופלים לא נשארו כלל שיניים. השיטה דומה לשיטת אול און 6. כלומר, במהלך הטיפול מרכיבים הן את השתלים והן את גשר השיניים בפיו של המטופל. ההבדל בין שתי השיטות הוא במספר השתלים הדנטליים שמוחדרים לחלל הפה. באול און 6, שישה שתלים עושים את העבודה. לעומת זאת, בשיטת אול און 8 – יש צורך ב-8 שתלים ללסת שישמשו לעיגון של גשר השיניים.

איזו שיטה מתאימה לי?

השיטות המהפכניות שהוזכרו מעלה משפרות את איכות החיים של מיליוני אנשים בכל רחבי העולם. כדי לקבוע איזו שיטה מתאימה לכם, יש לבצע בדיקות כלליות, וכן בדיקות של חלל הפה על ידי רופא שיניים מוסמך. לאחר הבדיקות האלו, ניתן יהיה לקבוע איזו שיטה היא המתאימה לכם ביותר, ואיזו תביא לתוצאות הטבעיות ביותר.